Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku dy persona janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në zonën e sigurisë së lartë në Bagdad që njihet me emrin Zona e Gjelbër.
Zëdhënësja e ambasadës amerikane në Bagdad ka bërë të ditur se viktimat ishin afrikano-jugorë që punonin për një firmë sigurie në Irak.
Burimet amerikane gjithashtu kanë njoftuar se nga operacionet në perëndim të vendit janë vrarë 37 kryengritës.
XS
SM
MD
LG