Ndërlidhjet

VIENË


Sot në Vienë hapet konferenca tri ditore "Islami në botën pluraliste". Qëllimi i konferencës është rritja e bashkëpunimit dhe mirëkuptimit mes kulturës islamike dhe të tjerave në botë. Mes të ftuarve specialë janë presidenti afgan Hamid Karzai, ai i Irakut Jalal Talabani, dhe ish presidenti i Iranit Mohamed Khatami.
XS
SM
MD
LG