Ndërlidhjet

PARIS


Qeveria miratoi vendimin që do zgjaste gjendjen e jashtëzakonshme në vend dhe për tre muaj, si pasojë e protestave që po vazhdojnë në rrethinat e qyteteve.
Gjatë natës së 18 me rradhë të trazirave janë shkatërruar 270 makina dhe janë arrestuar 112 persona. Megjithatë nata e kaluar4 llogaritet si më e qetë krahasuar me javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG