Ndërlidhjet

KABUL


Talibanët kanë vrarë një paqeruajtës gjerman dhe tre afganë në dy sulme vetvrasëse pranë Kabulit.
Pas këtij incidenti ministri gjerman i mbrojtjes deklaroi:
"Ne përballemi në mënyrë të përhershme me kërcënime të ndryshme, agjencitë tona të zbulimit trajtojnë informacione të shumta, por deri tani nuk kishim pasur informacione për sulme vetvrasëse" tha Peter Struck.
Talibanët kanë marrë përsipër sulmin dhe kanë deklaruar se kanë plane të tjera të ngjashme.
XS
SM
MD
LG