Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka ndaluar shitjen e armëve Uzbekistanit dhe ka vendosur mosdhënjen e vizave për 12 zyrtarë uzbekë.
Ky hap është kundërpërgjigje ndaj asaj që besohet të jetë përgjegjësi e qeverisë uzbeke për vrasjen e qindra njerëzve gjatë përleshjeve mes protestuesve dhe forcave të sigurisë në maj.
XS
SM
MD
LG