Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë tha se planifikon të miratojë sot platformën, e cila përjashton pavarësinë për Kosovën, në bisedimet për statusin e Kosovës. Rezoluta 9 pikëshe, duhet të marrë edhe miratimin e parlamentit, mbledhja e të cilit paralajmërohet për fundjavën e ardhshme. Rezoluta e qeverisë së Serbisë, bënë thirrje që Kosova të mbetet brenda kufijve të Serbisë, por ofron autonomi "thelbësore" politike dhe juridike.
XS
SM
MD
LG