Ndërlidhjet

BAGDAD


9 policë u vranë dhe 9 të tjerë u plagosën në sulme të ndara, në Kirkuk dhe në Bagdad. Ndërkohë, zëvendës kryeministri i Irakut Ahmad Chalabi pati takime private në Uashington me zëvendës presidentin Dick Cheney dhe Sekretarin amerikan të Mbrojtjes Donald Rumsfeld, ku u diskutua për shtimin e aftësive të forcave irakiane, në luftimin e kryengritësve.
XS
SM
MD
LG