Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti i Ukrainës Viktor Yushchenko udhëhtoi për në Francë, për një vizitë dy ditore. Në fokus të takimeve në Paris, do të jenë forcimi i lidhjeve ndërmjet dy vendeve dhe tërheqja e investimeve në Ukrainë. Yushchenko do të takohet me presidentin e Francës Jacques Chirac dhe kryeministrin Dominique de Villepin si dhe me zyrtarë të kompanive franceze energjetike.
XS
SM
MD
LG