Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë e ka miratuar sot platformën për Kosovën, e cila përjashton pavarësinë në bisedimet për statusin e Kosovës.
Rezoluta, e cila duhet të marrë edhe miratimin e parlamentit, bën thirrje që Kosova të mbetet brenda kufijve të Serbisë, por ofron autonomi "thelbësore" politike dhe juridike.
XS
SM
MD
LG