Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se rreth 50 kryengritës dhe 3 marinca amerikanë janë vrarë në fazën më të fundit të operacioneve në Irakun perëndimor.
Rreth 2.500 trupa amerikane dhe 1.000 ushtarë irakianë janë angazhuar në luftimin e kryengritësve në afërsi të kufirit me Sirinë.
Po sot, 9 policë u vranë dhe 9 të tjerë u plagosën në sulme të ndara, në Kirkuk dhe në Bagdad.
XS
SM
MD
LG