Ndërlidhjet

VJENË


Presidentët e Irakut dhe Afganistanit i kanë dënuar sot ekstremistët islamikë për ushtrimin dhe promovimin e "politikës së dhunës", duke thënë se ekstremizmi i tillë e dëmton perceptimin e Islamit.
Hamid Kharzai dhe Jalal Talabani i bënë këto vërejtje në ditën e dytë të konferencës ndërkombëtare "Islami në botën pluraliste" që mbahet në Vjenë.
Në tubimin treditësh të organizuar nga ministria e Jashtme e Austrisë, marrin pjesë dijetarë, politikanë dhe aktivistë islamikë dhe të feve tjera.
XS
SM
MD
LG