Ndërlidhjet

DIYARBAKIR


Tre ushtarë turq janë vrarë nga një mjet shpërthyes i teledirigjuar, në krahinën Van, vetëm një ditë pasi forcat e sigurisë i kapën dy anëtarë të dyshuar të Partisë Punëtore e Kurdistanit, e cila është e ndaluar.
Vitin e kaluar, kjo organizatë pezulloi armëpushimin e njëanshëm 5-vjeçar dhe ndërmori fushatë të dhunshme në krahinat lindore dhe juglindore të Turqisë.
XS
SM
MD
LG