Ndërlidhjet

PARIS


Asociacioni Botëror i Gazetave i ka ndarë çmimin e sivjemë Pena e Artë gazetarit iranian Akbar Ganji.
Organizata me seli në Paris tha se rezistenca e tij ndaj shtypjes dhe refuzimi për të heshtur është "frymëzim për gazetarët në mbarë botën".
Ganju u dënua me 5 vjet burg në Iran shkaku i disa artikujve dhe shkrimeve kritike për vrasjet e disidentëve politikë dhe intelektualëve.
XS
SM
MD
LG