Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice shpalli sot arritjen e marrëveshjes ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve për liri më të madhe të lëvizjes në Rripin e Gazës.
"Për herë të parë që nga viti 1967, palestinezët do të marrin kontrollin mbi hyrjet dhe daljet nga territori i tyre. Kjo do të bëhet përmes kalimit ndërkombëtar në Rafah, që do të hapet me 25 nëntor" tha Rice.
XS
SM
MD
LG