Ndërlidhjet

KIOTO


Presidenti aemrikan Bush ka kërkuar nga Kina të lejojë më shumë liri fetare dhe politike për qytetarët e saj.
"Duke iu përgjigjur kërkesave të qytetarëve të saj për liri dhe hapje udhëheqësit kinezë mund t'i ndihmojnë vendit të tyre që të shndërrohet në një komb modern e të zhvilluar", tha Bush, i cili ka filluar një turne në Azi.
Ndërkaq Sekretarja amerikane e Shtetit që i është bashkangjitur presidentit Bush në këtë turne tha se Koreja e Veriut nuk ka dëshmuar seriozitet në heqjen dorë nga programet bërthamore.
XS
SM
MD
LG