Ndërlidhjet

STRASBURG


Bashkimi evropian paralajmëroi sot se nuk do të dërgojë vëzhguesit e tij për zgjedhjet e përgjithëshme në Irak, që mbahen në 15 dhjetor. Qëndrimin e bëri të ditur ministri britanik i mbrojtjes Lord Bach, në parlamentin evropian. "Situata e sigurisë në Irak është shumë e rrezikshme dhe grupi i vëzhguesve tanë nuk mund të punojë në një klimë të tillë" tha ministri britanik.
XS
SM
MD
LG