Ndërlidhjet

PARIS


Senati francez do votojë sot për zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme dhe për tre muaj, në përpjekje për t'i dhënë fund trazirave që kanë përfshirë paralagjet e qyteteve franceze.
Policia njofton për rënie të protestave. Gjatë natës së shkuar u dogjën vetëm 159 automjete dhe 44 persona u arrestuan.
XS
SM
MD
LG