Ndërlidhjet

KABUL


Ministri i mbrojtjes se Afganistanit Rahim Wardak ka deklaruar në një intervistë për Associated Press se Osama Bin Laden dhe Alkaida kanë rritur veprimtarinë e tyre në vend. Sipas zyrtarit afgan terroristët kanë shtuar mjetet e tyre me teknologji të lartë dhe financojnë miliona dollarë për fushatën e terrorit. "Nuk ka dyshim për lidhjet mes Alkaidës, talebanëve si dhe fondamentalistëve të tjerë në Lindjen e Mesme" tha gjatë intervistës ministri afgan.
XS
SM
MD
LG