Ndërlidhjet

TIRANË


Drejtuesit e tri feve në rajon bënë thirrje për më shumë tolerancë ndaj feve të tjera në rajon, i cili është i munduar nga ndasitë etnike dhe sociale.
Me këtë mesazh doli sot në diten e parë të punimeve, konferenca fetare në Tiranë, ku marin pjesë mbi 60 klerikë të lartë myslimanë dhe kristianë nga rajoni. Konferenca 4 ditore organizohet nga qendra botërore e feve në SHBA dhe OSBE.
XS
SM
MD
LG