Ndërlidhjet

KABUL


Ministri i mbrojtjes se Afganistanit Rahim Wardak ka deklaruar për Associated Press se Osama Bin Laden dhe Al Kaida kanë rritur veprimtarinë e tyre në vend. Sipas tij, terroristët kanë shtuar mjetet e tyre me teknologji të lartë dhe financojnë miliona dollarë për fushatën e terrorizmit.
XS
SM
MD
LG