Ndërlidhjet

BUSAN


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës George Bush dhe homologu i tij nga Korea Jugore, Roh Moo-hyun thanë se nuk do të tolerojnë që Penjani, të ketë armë atomike.
"Çështja qëndron tek reaktori i ujit dhe kjo do të zgjidhet në kohën e duhur, që është, pasi ata të heqin dorë nga armët apo programet bërthamore" tha Bush, gjatë vizitës në Korenë Jugore.
XS
SM
MD
LG