Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Benedikt i 16–të pritet të vizitojë së shpejti Izraelin. Ftesa iu bë nga presidenti izraelit Moshe Katsav, gjatë një vizitë private që ai mbajti në selinë e shenjtë. Papa Benedikti i 16-të ka deklaruar se do të ndikojë në forcimin e marëdhenieve mes hebrejve dhe myslimanëve.
XS
SM
MD
LG