Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri i brendshëm iraken Bayan Jabr deklaroi sot se informacionet mbi abuzimet e të burgosurve janë të ekzagjeruara. Cështja ka qenë e tepruar dhe informacionet nuk janë të sakta. Vetem 5 njerëz janë keqtrajtuar, të cilët akuzohen për veprat më terroriste-tha ministri Jabr. Megjithatë sipas tij do te dënohen njerëzit që kanë kryer tortura tek të dënuarit. Hetimin për këtë cështje e ka mbështetur dhe Uashingtoni zyrtar i cili ka deklaruar se nuk do të tolerojë abuzimet të të burgosurve.
XS
SM
MD
LG