Ndërlidhjet

TEHERAN


Nje zyrtar i lartë iraken i kërkoi Iranit të ndikojë në autoritetet siriane që të ndalojnë hyrjen e kryengritësve të huaj, nga kufiri sirian në Irak. Sipas këshilltarit të sigurisë së qeverisë në Bagdad, Siria duhet të forcojë kontrollin në kufi me Irakun si dhe të mbyllë kampet e ushtrimit të terroristëve.
XS
SM
MD
LG