Ndërlidhjet

TURQI


Presidenti rus Putin dhe kryeministri turk Erdogan kanë inaguruar sot gazësjellësin më të madh në botë, ndënujor. Me një vlere 3 milion e 200 mijë dollarë, gazësjellësi kalon nga jugu i Rusisë dhe nëpërmjet Detit të Zi shkon në Turqi në portin e qytetit Samsun. Kryeministri turk Erdogan tha se vendi i tij me këtë vepëer gjigande synon të bëhet ura lidhëse e energjisë mes Lindjes dhe Perëndimit.
XS
SM
MD
LG