Ndërlidhjet

TIRANË


Shqipëria e mbështet pavarësinë e Kosovës, ka deklaruar ministri i Mbrojtjes Fatmir Mejdiu për mediat e Çekisë.
Mejdiu ka thënë se është i bindur që pavarësia është e ardhmja e Kosovës, dhe njëkohësisht i ka hedhur poshtë përpjekjet e disa grupeve në Kosovë dhe në Shqipëri për bashkimin e dy vendeve në një entitet.
Këto deklarata Mejdiu i bëri para gazetarëve çekë, që e ndjekin vizitën e ministrit të Mbrojtjes Karel Kuehnl në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG