Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 6 njerëz e kanë humbur jetën dhe rreth 40 janë plagosur nga dy shpërthime simultane mëngjesin e sotëm në qendër të Bagdadit.
Sulmet me automjete bomba ndodhën në afërsi të ndërtesës së ministrisë së brendshme, ku javën e kaluar ushtarët amerikanë thanë se janë gjetur shenja të torturimit të të burgosurve.
XS
SM
MD
LG