Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 54 persona u vranë dhe mbi 60 u plagosën kur sulmuesit vetëvrasës hodhën vetën në erë, brenda dy xhamive shiite, në qytetin Kanakuin, që ndodhet në kufi me Iranin. Shpërthimet ndodhën në kohën e lutjes së të premtes për besimtarët shiitë.
Disa orë më herët, së paku 6 persona u vranë dhe rreth 40 u plagosën nga shpërthimi i dy veturave bombë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG