Ndërlidhjet

MUZAFARABAD


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan i shoqëruar nga presidenti i Pakistanit Pervez Musharaf, vizitoi sot zonat e goditura nga tërmeti i muajit të kaluar.
"Mendoj se gjithnjë e kemi përshkruar këtë tërmet si njërën nga tragjeditë më të mëdha humanitare" tha Annan, duke shtuar se ofrimi i dimrit e bënë situatën edhe më tragjike dhe urgjente.
XS
SM
MD
LG