Ndërlidhjet

BERLIN


Liderët e dy partive kryesore gjermane sot edhe zyrtarisht nënshkruan marrëveshjen për formimin e koalicionit qeverisës ndërmjet të majtëve dhe të djathtëve. Kristiandemokratët e kancelares Angela Merkel dhe Socialdemokratët e kancelarit të mëhershëm Gerhard Schroeder arritën marrëveshje, pasi asnjëri nuk siguroi fitoren e nevojshme në zgjedhjet parlamentare, të 18 shtatorit.
XS
SM
MD
LG