Ndërlidhjet

TIRANË


"Shqipëria e mbështet pavarësinë e Kosovës", tha Ministri i Mbrojtjes Fatmir Mejdiu. Ai tha se është i bindur që pavarësia është e ardhmja e Kosovës. Mejdiu hodhi poshtë përpjekjet e disa grupeve në Kosovë dhe në Shqipëri për bashkimin e dy vendeve në një entitet. Këto deklarata Mejdiu i bëri para gazetarëve çekë, që e ndjekin vizitën e ministrit të Mbrojtjes Karel Kuehnl, në Shqipëri.
Kuehnl tha se vendimi për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO mund të merret në samitin e vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG