Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtarët e Kombeve të Bashkuara nënshkruan sot marrëveshjen në vlerë prej 33 milionë euro për blerjen e "Ferronikelit". Kompania britanike "Alferon", muajin e kaluar e bleu Ferronikelin dhe u zotua se do të investojë rreth 20 milionë euro, kurse 1.000 punëtorë do t'i ruajnë vendet e tyre të punës.
XS
SM
MD
LG