Ndërlidhjet

BERLIN


Liderët e dy partive kryesore gjermane sot edhe zyrtarisht nënshkruan marrëveshjen për formimin e koalicionit qeverisës ndërmjet të majtëve dhe të djathtëve, për herë të parë që nga viti 1960. Sipas marrëveshjes, Angela Merkel do të jetë kancelarja e parë në Gjermani.
XS
SM
MD
LG