Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 74 persona u vranë dhe mbi 75 u plagosën kur sulmuesit vetëvrasës hodhën vetën në erë, brenda dy xhamive shiite, në një qytet në kufi me Iranin. Shpërthimet ndodhën në kohën e lutjes së të premtes për besimtarët shiitë.
XS
SM
MD
LG