Ndërlidhjet

BUSAN


Liderët e organizatës për bashkëpunim ekonomik në rajonin e Azi – Paqësorit bënë thirrje për "progres substancial", për të bindur Korenë Veriore që të heq dorë nga programet bërthamore. Udhëheqësit gjithashtu u zotuan që të bashkëpunojnë më shumë kundër terrorizmit. Grupi premtoi edhe shtimin e përpjekjeve për ndalimin e përhapjes së gripit të shpezëve.
Në samit morën pjesë edhe presidenti amerikan George Bush dhe ai rus Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG