Ndërlidhjet

OSAN


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se nuk do të ketë tërheqje nga Iraku derisa "irakianët të jenë mjaftë të aftë për të mbrojtur lirinë e tyre".
"Ne kurrë nuk tërhiqemi dhe nuk dorëzohemi si dhe nuk pranojmë asgjë më pak se fitorja e plotë" u tha Bush rreth 5.000 ushtarëve amerikanë dhe familjarëve të tyre, në bazën amerikane ajërore, në Osan, të Koresë Jugore.
Komentet u bënë pasi Dhoma e Përfaqësuesve refuzoi rezolutën simbolike, që propozonte tërheqjen e mënjëhershme të trupave nga Iraku.
XS
SM
MD
LG