Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jaap De Hoop Scheffer tha se me Marrëveshjen e Dejtonit, Bosnje-Hercegovina fitoi mundësinë për jetë të re, demokratizim, pajtim dhe integrim në strukturat evroatlantike.
"NATO ka pasur dhe do të vazhdojë të ketë rol të rëndësishëm në këtë proces" tha Scheffer, me rastin e 10 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Dejtonit, që i dha fund luftës në Bosnje.
XS
SM
MD
LG