Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka mbërritur për një vizite tri ditore në Kinë. Ai pritet të takojë zyrtarët më të lartë të vendit, mes të cilëve presidentin Hu Jintao dhe kryeministrin Wen Jiabao. Në qendër të bisedimeve janë reformat në demokraci dhe të drejtat e njeriut, tregjet ekonomike, dhe programi bërthamor i Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG