Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TIRANË


Filantropisti i njohur amerikan George Soros, ka deklaruar se nuk ka zgjidhje tjeter per Kosoven vec pavaresise nga Serbia. Kete deklarate Sorros e beri gjate vizites ne Shqiperi ku u nderua me titullin qytetar nderi i Tiranes. "Sipas vleresimit tim eshte moenti i duhur per pavaresine e Kosoves si e vetmja zgjidhje, por duhet te krijohen dhe kushtet për të ardhmen e minoriteteve"- ka deklaruar Sorros. Sipas tij i dërguari i OKB-së për bisedimet Ahtisari është politikani më i përshtatshëm për këtë çështje.
XS
SM
MD
LG