Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

VJENË


Ministri i Jashtëm i Serbisë e Malit të Zi, Vuk Drashkoviq tha se propozimi i presidentit Boris Tadiq për krijimin e entitetit shqiptar dhe serb në Kosovë, është interpretuar gabimisht në opinionin serb. "Tadiq këmbëngul në krijimin e komunave të vogla me lidhje të veçanta ndërmjet tyre, gjë që është rekomanduar edhe nga i dërguari i OKB-së për Kosovën, Kai Aide" tha Drashkoviq, pas takimit në Vjenë, me shefen e diplomacisë austriake Ursula Plasnik.
XS
SM
MD
LG