Ndërlidhjet

BAKUBA


Te paktën 35 persona kanë vdekur dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një kamikazi. Ngjarja ndodhi gjatë një ceremonie funerali shiit, 65 kilometra në veri të Bagdatit. Më herët 13 persona u vranë dhe mbi 20 u plagosën nga shpërthimi në një treg publik.
XS
SM
MD
LG