Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ


15 ushtarë dhe dy policë rusë janë vrarë gjatë përleshjeve në dy ditët e fundit në Çeçeni. Sipas autoriteteve të Moskës, viktimat u shënuan kur ushtarët rusë sulmuan pozicionet e grupeve çeçene te cilët hodhën dhe bomba kundër ushtarëve.
XS
SM
MD
LG