Ndërlidhjet

TOKIO


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin filloi vizitën e parë në 5 vitet e fundit në Japoni. Kryeministri i Japonisë Junichiro Koizumi, në prag të vizitës, tha se pret bisedime konstruktive dhe miqësore, madje edhe rreth mosmarrëveshjeve territoriale ndërmjet dy vendeve për 4 ishuj në Paqësor.
XS
SM
MD
LG