Ndërlidhjet

SOFJE


Kreu i NATO-s në Kosovë ka deklaruar për gazetarët se zgjidhja e problemeve ekonomike të vendit është esenciale për paqen dhe stabilitetin ne Kosovë. Gjenerali laitnant Giuseppe Valotto tha se varfëria dhe papunësia po shkaktojnë tensione etnike dhe po i kontribuojnë rritjes së krimit dhe korrupsionit në Kosovë. "Nuk është normale që 6 vjet pas lufte, kosovarët vuajnë nga ndërprerjet e ujit dhe dritave"-tha gjenerali italian.
XS
SM
MD
LG