Ndërlidhjet

SARAJEVË


Policia serbe e Bosnjes njoftoi për arrestimin e Andjelko Teodorovic, i dyshuar për krime lufte në Bosnje dhe Kroaci. Sipas njoftimit, arrestimi i tij u bë në saje të bashkëpunimit të policisë kroate dhe interpolit. Gjykata e Sarajevës pritet të vendosë ekstradimin e tij në Kroaci.
XS
SM
MD
LG