Ndërlidhjet

BAGDAD


Dita e sotme në Irak ka qenë e përgjakshme me një seri vrasjesh. 15 civilë kanë mbetur të vrarë si pasojë e shpërthimeve në zona të ndryshme të Bagdatit ndërkohe që një familje me tri fëmijë është goditur me mortaja. Me tej si pasojë e përleshjeve me armë ka vdekur një marins amerikan dhe një ushtar britanik u vra në Basra.
XS
SM
MD
LG