Ndërlidhjet

KAIRO


Shënohet incidenti i rëndë në raundin e dytë të zgjedhjeve parlamentare Egjiptit. Në Aleksandri u vra shoferi i një kandidati të opozitës dhe për ngjarjen u akuzuan mbështetesit e partisë nacional demokrate. Dhe organizata të ndryshme që po monitorojnë zgjedhjet thanë se votimet po shoqërohen me dhunë dhe presion kundër opozitës. Rezultatet e votimeve pritet të publikohen nesër.
XS
SM
MD
LG