Ndërlidhjet

TEHRAN


Irani nuk do të lejojë inspektimet e ekspertëve të agjensisë bërthamore të Kombeve të Bashkuara, pa justifikuar ato me argumenta konkrete. Qëndrimi u bë publik nga autoritetet e Teheranit. Drejtori i agjensisë Mohamed El Baradei tha se Irani ende mohon aksesin, inspektimeve në zonat ku bëhen kërkime për programin bërthamor dhe nuk pranon ta trajtojë këtë çështje.
XS
SM
MD
LG