Ndërlidhjet

PRISHTINA


Kryetari i partisë demokratike boshnjake në Kosovë ka kerkuar pjesëmarrjen e Bosnje Hercegovinës në diskutimet për statusin e Kosovës. Deputeti Xhezair Murai tha se do ti kërkojë qeverisë boshnjake të përcaktojë zyrtarët që do të marrin pjesë në negociata. Murati vlerësoi gadishmërine e palës së Kosovës për procesin e negociatave ndërsa për serbet tha se ata po përdorin cdo mjet dhe politikë për të ndaluar negociatat.
XS
SM
MD
LG