Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez Mahmud Abbas do të vizitoje këtë javë Evropën. Në qendër të axhendës është samiti i Barcelonës me pjesëmarrjen e zyrtarëve të 25 vendeve anëtare të BE-së, Izraelit dhe vendeve arabe. Me pas, ne 2 dhjetor Abbas do të vizitoje selinë e shenjtë të Vatikanit, ku do të takojë Papa Benediktin e 16-të.
XS
SM
MD
LG